BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Túlteljesített a Telekom

2010. április 15. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Újra megtámadják a Magyar Telekom idei közgyűlésén hozott határozatokat a társasággal már eddig is perben álló kisrészvényesek - mondták el az érintettek a HVG-nek. Lapunk már a közgyűlést követően valószínűsítette ezt a lépést (Napi, 2010. április 8.), amit most megerősítettek a részvényesek. A tulajdonosok azt kifogásolják, hogy a mostani közgyűlésen a 2008-as határozatokról nem tudtak azok a részvényesek szavazni, akik azóta már eladták tulajdonrészüket. Mindez azonban vélhetően nem akadályozza meg a mostani osztalék kifizetését, így az árfolyamra nem lesz hatással. Az árra inkább az hathat, hogy a japán Nomura elemzőház szerint már túl drága a Magyar Telekom. A brókercég 760-ról 740 forintra csökkentette a célárfolyamát. Ezen felül a japán elemzőház szerint a cég árfolyammozgása jelentősen felülteljesített az elmúlt időszakban, ezért több jobb lehetőség is van a régiós telekomcégek között. Mindezek alapján az eddigi semleges ajánlásukat eladásra rontották.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet