BUX 139098.17 -0,15 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az eurót 260 közelében kell venni

2010. április 14. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A forint bizonyult az elmúlt egy hét legjobban teljesítő fizetőeszközének az elmúlt napok jelentős erősödése következtében. A hazai deviza felértékelődését a nemzetközi és a magyar fejlemények egyaránt segítették. A jelenlegi hangulat további forinterősödésre utal, a kormánypárt reformok iránti elkötelezettsége pedig tovább javíthatja a bizalmat - vélik a Raiffeisen elemzői. A forint erősödése azonban véleményük szerint a 260-as szinthez közeledve korlátos lehet, a túlzott felértékelődés ugyanis nem szolgálja a gazdaság érdekeit. Ennek megfelelően 260 közelében az euró vételét javasolják.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet