BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rekordösszeg áramlott a feltörekvő piacokra

2010. április 11. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Fél éve nem tapasztalt mértékű, 3,27 milliárd dollárnyi tőke áramlott a feltörekvő piaci alapokba az április 7-ével záruló hét folyamán az EPFR Global adatai szerint. Ez pedig igazolni látszik, hogy az elmúlt hetekben napvilágra került kedvező amerikai adatok hatására visszatért a világgazdaság talpra állásába vetett befektetői hit, és ezáltal fokozódott a nagy nyersanyagkitettséggel rendelkező feltörekvő országok részvényei iránti étvágy.
A tőkebeáramlás oroszlánrésze, 2,01 milliárd dollár a földrajzilag diverzifikált globális feltörekvő piaci (GEM) alapoknál landolt, de jutott belőle a Magyarországot is lefedő EMEA (európai, közel-keleti és afrikai) piacokra koncentráló konstrukciókba is. Ezeken belül ezúttal is elsősorban az emelkedő olajárakból profitáló, orosz részvényekre specializálódott instrumentumok képezték a húzóerőt. Az időszak nagy vesztesei, immár sokadszorra a pénzpiaci alapok voltak, amelyekből a hét során kiáramló 14,7 milliárd dollárnyi tőkével együtt az év eleje óta már 300 milliárdos mínusznál járnak. A görög havária folytán büntették az európai részvényalapokat is, amelyekből az év eleje óta ötmilliárd dollár szivárgott el.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet