Termelő leányainak köszönhetően - az első geotermikus projektek elvileg idén kezdik meg a cashflow-termelést - a Pannergy csoportszinten 15,25 millió forintos nyereséget könyvelhetett el tavaly, szemben az egy évvel korábbi 2,6 milliárdos veszteséggel - derül ki a társaság éves jelentéséből. Az eredményen sokat segített, hogy a 292 milliós üzemi eredmény mellett a pénzügyi soron ezúttal "csak" 239 milliós veszteséget szenvedett el a társaság, részben a Synergon-részesedésen elért 321 milliós árfolyamnyereség következtében (2008-ban a pakett még 1,5 milliárdos veszteséget okozott). A jelentés leszögezi, hogy a korábban forrásbevonási céllal értékesítésre szánt saját részvények (a határidős állománnyal egyetemben) egyelőre nem találtak a társaság által kitűzött feltételeknek eleget tevő befektetőre. Ettől függetlenül az új, Albrecht Ottóhoz köthető befektető, az ONP feltűnésével megkezdődött a geotermikus stratégiáért felelős leány, a Pannergy Polifin feltőkésítése. Ezenfelül idővel esedékes az Európai Beruházási Bankhoz beadott 110 millió eurós hitelkérelem elbírálása is, ami szintén nagymértékben hozzájárulna a projektek finanszírozásához.
