BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább duzzadt a Genesis vesztesége

2010. április 6. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Genesis tavaly 2,46 milliárdos veszteséget szenvedett el, szemben a 2008-as 1,45 milliárdos mínusszal - derül ki a közgyűlési előterjesztésből.

A Genesis a napokban jelentette be, hogy a Genesis Solar Corporation (GSC) szerződést kötött a svájci bejegyzésű Vital Source-szal, melynek értelmében a GSC 3,5 millió (egyelőre pink sheet, ám a beharangozott tervek szerint valamely amerikai piacra bevezetendő) törzsrészvényét 10 dolláros darabáron vásárolja meg a Vital. Az ebből, illetve a Genesis Energyben ismeretlen időpontban végrehajtandó, szintén a Vital által jegyzett 9 millió eurós tőkeemelésből befolyó összegből összesen 36 millió euróval emelnék fel a spanyol leány alaptőkéjét. Ám még ez az összeg - kiegészítve az ezáltal lehívható spanyol állami támogatással - sem tűnik elegendő garanciának ahhoz, hogy három év után valóban záros határidőn belül elkezdhessen vékony filmes napelemeket gyártani a társaság.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet