A Genesis tavaly 2,46 milliárdos veszteséget szenvedett el, szemben a 2008-as 1,45 milliárdos mínusszal - derül ki a közgyűlési előterjesztésből.
A Genesis a napokban jelentette be, hogy a Genesis Solar Corporation (GSC) szerződést kötött a svájci bejegyzésű Vital Source-szal, melynek értelmében a GSC 3,5 millió (egyelőre pink sheet, ám a beharangozott tervek szerint valamely amerikai piacra bevezetendő) törzsrészvényét 10 dolláros darabáron vásárolja meg a Vital. Az ebből, illetve a Genesis Energyben ismeretlen időpontban végrehajtandó, szintén a Vital által jegyzett 9 millió eurós tőkeemelésből befolyó összegből összesen 36 millió euróval emelnék fel a spanyol leány alaptőkéjét. Ám még ez az összeg - kiegészítve az ezáltal lehívható spanyol állami támogatással - sem tűnik elegendő garanciának ahhoz, hogy három év után valóban záros határidőn belül elkezdhessen vékony filmes napelemeket gyártani a társaság.
