A hétfői amerikai emelkedés után nagyon optimistán kezdte a napot a magyar tőzsde kedden. A BUX stabilan 25 000 pont felett nyitott, és gyorsan elszáguldott 25 418 pontig. Itt azonban jöttek a profitrealizálók, így háromnegyed háromra 25 060 pont közelébe csúszott vissza az index. Ez azonban csak egy sikeres visszatesztelés lehetett, hiszen a nap végére ismét a vevők kerültek többségbe, így végül 25 323 ponton, 1,3 százalékos pluszban zárt a BUX, amire 2008 januárjában volt utoljára példa. A decemberi határidő 1,6 százalékkal, 25 840 pontra mászott fel, ami szintén több mint kétéves csúcsot jelent.
A vezető részvények közül a Mol volt a nap legsikeresebbje, miután új csúcsokra tudott száguldani az ünnepek alatt szárnyakat kapó olajár hatására. A részvény végül 2,3 százalékkal, 21 200 forintra drágult, kitörve a néhány napja beállított 20 700 forintos záróértékcsúcsról.
Az OTP esetében nem forgott veszélyben a 7400 forintos záróár, a részvény 7270 forinton, 1,3 százalékos pluszban tudta befejezni a napot. A Richter 1 százalékkal, 43 805 forintra emelkedett, míg az Egis 21 690 forinton stagnált. Elég halvány teljesítményt nyújtott a Magyar Telekom is, amely 0,3 százalékkal, 815 forintra emelkedett. A kisebb részvények közül jó néhánynak jelentősebb mértékben változott az árfolyama. A nap sztárja az elmúlt negyedév legjobb befektetésének bizonyuló Rába volt, amely ismét az 1000 forintos névértéke felett tudta befejezni a napot. Az 1040 forintos ár 9,4 százalékos növekedést takart, de a részvény napközben jóval 10 százalék fölött is tudott még drágulni. A Graphisoft Park 6,6 százalékkal, a KEG 4,6 százalékkal emelkedett a hét első napján. A trenddel szemben sokat gyengült viszont a BIF, amely 6,7 százalékkal, 700 forintra esett vissza.
