BUX 139328.61 0,02 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Amerikai támogatást kapott az OTP

2010. április 5. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe roppant alacsony, az 5 milliárd forintot sem elérő forgalomban 0,4 százalékos emelkedéssel 24 988 pont közelében zárt a hét utolsó kereskedési napján, ami gyakorlatilag a napon belüli csúcs is egyben; korábban a BUX 24 732 pontig süllyedt, majd innen lőtt ki a mutató. A szerény érdeklődés mögött az áll, hogy a nemzetközi piacok az ünnep miatt zömükben zárva tartottak a hét utolsó napján. A régiós társakat tekintve a magyar tőzsde szinte pontosan úgy teljesített, mint a prágai. A mutató napközben szinte folyamatosan a negatív tartományban tartózkodott a nyitásbeli erősödés után, és csak délután, az amerikai munkanélküliségi adat hatására kezdett meredek emelkedésbe. A vezető papírok az MTelekom kivételével drágultak. Az OTP-papír jegyzése közel 0,6 százalékos erősödést követően 7179 forintig jutott - igaz, a részvény forgalma alig haladta meg a 2,5 milliárd forintot. Az amerikai munkaerő-piaci adatközlés idején még masszívan gyengülő bankpapír lendületére jellemző, hogy a zárás előtt 7195 forinton is forgott, innen azonban valamelyest lejjebb ereszkedett az árfolyam az utolsó percekben. A Mol ennél valamivel nagyobb mértékben tudott drágulni, így 20 730 forinton állt a kereskedés végén, ami újabb zárócsúcsot jelentett. A Richter 0,2 százalékkal növelte árfolyamát, amely ezzel 43 385 forintra kúszott föl. A Magyar Telekom jegyzése a nap végén megegyezett a 24 órával korábbival, a papírt 813 forinton adták-vették. A nap nyertese vitán felül a közel 12 százalékkal dráguló KEG volt, amely csaknem 100 millió forintos forgalmat teljesített. Az óvatos bizakodást jelzi, hogy a legnagyobb gyengülés a hasonló nagyságrendben kereskedett Genesis nem egészen 1,5 százalékos árcsökkenése volt.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet