Bejelentésdömpinggel jelentkezett a Humet, a közlemények értelmében tőkét emel, patikarészesedést vesz, illetve éves közgyűlésén alaptőke-leszállításról és sajátrészvény-vásárlásról is dönt a társaság.
A korábbi bejelentések alapján sejthető tőkeemelés során 12 millió törzsrészvényt bocsátanak majd ki zárt körben, az ebben részt vevő (meg nem nevezett) személyek a kibocsátandó papírok 72 millió forintos ellenértékét április 6-áig fizetik meg a társaságnak, azaz már híre-hamva sincs a korábbi, papíronként 20 forintos jegyzésnek. A társaság április 30-ára meghirdetett, a transzparencia nagyobb dicsőségére Erdőbényén tartandó közgyűlésén dönthetnek az alaptőke 403,9 millió forintos leszállításáról, amit a törzsrészvények 6 forintos névértékének csökkentésével és a darabszám módosításával hajtanának végre. Ennek alapján valószínűleg darabolni fogják a Humet részvényeit, kérdés, hogy az árfolyamban már most is jelentős elmozdulást előidéző egyforintos változás ebben az esetben hogyan hatna. A másik lehetőség az összevonás, ám ez sem szolgálná feltétlenül a kisrészvényesek érdekeit. Mindenesetre a jelenlegi 6 forintos névértékkel számolva a tőke 101,78 millió forintra történő leszállítását a menedzsment a tőketartalék növelésével indokolja. Ezenfelül a közgyűlésen saját részvények vásárlására is felhatalmaznák az igazgatóságot, minden bizonnyal újabb kétes akvizíciók finanszírozásának megkönnyítése érdekében.
Egy külön közlemény szerint a Humet leányvállalata, a Humet North America Inc. szerdán adásvételi szerződést írt alá egyéves szinten 400 millió forintot meghaladó árbevételű, a közlemény szerint folyamatosan nyereségesen gazdálkodó, két darab budapesti gyógyszertárat működtető (meg nem nevezett) kft. 51 százalékos részesedésének megszerzéséről. A vételár megfizetése teljes mértékben Humet-részvényekkel történik, ám ez az ügylet független a tavaly októberben bejelentett akvizíciós tervtől. A közlemény leszögezi, hogy a Humet North America további gyógyszertárakat működtető vállalatok megvásárlásáról tárgyal azzal a céllal, hogy a csoport gyógyszer-kiskereskedelemből származó árbevétele (meg nem nevezett időtávon belül) meghaladhassa az egymilliárd forintot.
