A kedvező amerikai makroadatok hatására jól kezdte az áprilist a magyar tőzsde, így megint a shortosoknak kellett menekülőre fogniuk a csütörtöki napon. A BUX egész a március végi záróértéke felett forogott, délután kettőkor azonban erőteljesebb emelkedésbe váltott. (Lapunk megfigyelése szerint ilyenkor kezdenek el a tengerentúli befektetők kereskedni a magyar piacon.) A délután megjelenő jó makroadatok hatására végül 24 890 ponton, 2,7 százalékos pluszban fejezte be a napot a vezető index. A decemberi lejárat értéke viszont csupán 2,2 százalékkal emelkedett, ami 25 333 pontot jelentett a nap végén, így elég szűk lett a különbség a prompt indexszel. Az óvatosságot indokolja, hogy a BUX nagyon közel van éves csúcsához. A nagyobb részvények közül a legtöbbet, 3,9 százalékkal 7140 forinton záró OTP emelkedett. Az emelkedő olajár által támogatott Mol 2,5 százalékkal, 20 600 forinton fejezte be a napot, ami csupán 100 forinttal maradt el az éves csúcstól. A Magyar Telekom újabb éves csúcsot döntött meg zárásra, miután 1,4 százalékkal, 813 forintig menetelt. A Richter 43 300 forintos értéke 1,4 százalékos növekedés eredménye volt, míg a kisebbik gyógyszergyártó árfolyama 2,4 százalékkal, 21 690 forintig drágult. A kisebb részvények közül tovább száguldott a Rába. A részvény 930 forinton fejezte be a napot, ami 4,6 százalékos pluszt jelentett. Napközben ennél magasabban, 943 forinton is járt a részvény. Több kisrészvény is szárnyalt ezenkívül: a TVK 4,7 százalékkal, a PannErgy 5,2 százalékkal emelkedett. Az előző nap limittel dráguló AAA további 1,4 százalékot drágult, ami 150 forintos utolsó árat jelentett.
A legspekulatívabbnak számító részvények piacán ismét megjelentek a vevők, pár bátor befektető úgy érezte, a KEG- és a Genesis-részvények vásárlásával próbálja meg növelni vagyonát. Ez a kibocsátókon kívül eddig igen kevés embernek sikerült.
