Megválaszolta a Magyar Energia Hivatal kérdéseit az orosz Szurgutnyeftyegaz, így akár részt vehet a Mol idei közgyűlésén - értesült a Magyar Nemzet. Az energiahivatal tavaly az orosz cég tulajdonszerzésének bejelentésekor tett fel kérdéseket az olajcégnek, amelyre a tavalyi közgyűlésig nem kapott választ, így nem adta ki azt az igazolást, amellyel a Mol részvénykönyvébe bejegyezhették volna a Szurgutnyeftyegazt. Ezért a tavalyi közgyűlésről lemaradtak az oroszok, ám amennyiben a mostani hír igaz, akkor az idén gyakorolhatják tulajdonosi jogaikat.
