A görög válság kapcsán fokozódó befektetői félelmek érdekes módon nem az athéni értéktőzsdét viselték meg leginkább, a spanyol IBEX-35 ugyanis dolláralapú elszámolásban 14 százalékkal került lejjebb a negyedév során, beelőzve ezzel a hellén ASE index 11,1 százalékos gyengülését. Ebben szerepet játszhat az is, hogy ugyan a spanyol kormányfő január elején bejelentett egy 50 milliárd eurós stabilitási (értsd megszorító) csomagot, a napokban április elejére ígért részletekkel viszont azóta is adós maradt a kormányzat. A vesztesek közt őket kakukktojásként a szlovén, majd a portugál, illetve az olasz mutatók követik. S bár a sorrenden az euróalapú elszámolás adatai sem változtatnak, a visszaesés mértéke máris öt százalékkal alacsonyabb, azaz sokat számít az európai közös deviza azonos okokra visszavezethető dollárral szembeni gyengülése is.
A régiós piacok közül az első negyedévben a román BET index került fel a legjobban teljesítők képzeletbeli toplistájára, dolláralapon 24,15 százalékos emelkedésével éppen csak lemaradt a harmadik helyről Nigéria mögött. A BUX-nak viszont harmadekkora növekménnyel esélye se volt felkerülni a listára, igaz, az amerikai piacnál így is durván kétszer jobban teljesített és lekörözte a prágai és lengyel börzét is.
