Öt százalék alá csökkent a Capi-Tall LLC részesedése a KEG Közép-európai Gázterminál Nyrt.-ben - jelentette be a cég a BÉT honlapján kedden. A Capi-Tall a 2010. március 26-i tranzakcióinak eredményeként előbb a 10 százalékos, majd az 5 százalékos küszöbértéket is átlépte, így KEG-részvényeinek darabszáma 137 ezerre, tulajdoni aránya 4,43 százalékra csökkent.
A társaság részesedése a KEG-ben a január 12-én elhatározott alaptőke-emelés miatt kibocsátott részvények március 9-i keletkeztetésével nőtt 12,1 százalékra. Lapunk akkor azt írta, hogy a befektető korábban már szerepelt a KEG nagyrészvényesei között, ám akkor szinte teljes egészében megszabadult tulajdonrészétől, így nem lenne meglepő, ha a most kézhez kapott mintegy 310 ezer papír is rövid időn belül a tőzsdén landolna. Úgy látszik, a jóslatunk bejött, a társaság részvényeinek jelentős részétől megszabadult pár napja.
