BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jelentős gyárát értékesíti a PannErgy-leány

2010. március 29. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A PannErgy kizárólagos tulajdonában lévő Pannonplast Zrt. április 12-ei zárással értékesíti a korábbi műszaki műanyaggyártás legjelentősebb, 9000 négyzetmétert meghaladó hasznos területű termelő ingatlanját, amelyből csoportszinten 900 millió forintos bevétel származik majd. A társaság BÉT-en közzétett közleménye szerint a bevétel nagyságrendileg megegyezik az ingatlan könyvekben szereplő, folyamatosan újraszámolt eszközértékével, így materiális számviteli eredmény a tranzakcióval kapcsolatban nem jelentkezik majd. A közlemény megerősíti, hogy - a PannErgy azon korábbi nyilatkozataival összhangban, miszerint minden eszközértékesítési bevételét a geotermiai stratégiája megvalósításához rendeli - a tranzakció bevételét a soron következő geotermikus beruházásaiba fekteti, így az Albrecht Ottó érdekeltségébe tartozó ONP és a társaságnak a geotermikus leány Pannergy Polifinben eszközölt januári tőkeemelése után újabb forrást sikerült bevonnia.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet