BUX 139158.31 -0,1 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Alig tudták eladni kötvényeiket a görögök

2010. március 29. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A március eleji kötvénykibocsátásnál is rosszabb feltételekkel tudtak ötmilliárd eurónyi kötvényt eladni a görögök. A hétéves papírra mintegy 175 intézményi befektető nyújtott be ajánlatokat hétmilliárd eurónyi értékben. A Reuters információi szerint a görög állam ezekből ötmilliárd eurót fogad el az előzetesen megadott benchmarksávnak megfelelő felárral (midswap ráta felett 310 bázispont), ami több mint hat százalék feletti éves hozamot jelent. A március eleji tízéves görög kötvénykibocsátásnál 16 milliárd eurónyi ajánlat érkezett több mint 400 intézményi szereplőtől, a felár pedig 300 bázispont volt. A görögök ugyanakkor azt közölték, hogy a mostani kibocsátással április végéig tudják finanszírozni kötelezettségeiket. Ugyanakkor továbbra is kérdéses, honnan teremtik elő azt az összesen 22 milliárd eurót, amire április-májusban szükségük lesz, hogy törleszteni tudják akkor lejáró adósságaikat.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet