Korrekcióval telt a hét utolsó napja a magyar részvénypiacon, miközben a főbb európai tőzsdéken is kisebb esés történt. A korábban az emelkedésben is élen járó pesti parkett pénteken az esésben jeleskedett jobban legtöbb társánál, még az sem változtatott ezen sokat, hogy a tengerentúli tőzsdék is emelkedni tudtak addig, amíg a magyar piac nyitva volt. A BUX végül 24 655 ponton, 1,6 százalékos mínuszban zárt. A mélypontot az amerikai tőzsdék nyitása előtt érte el, a napi maximumot pedig 25 001 ponton, a nyitásban produkálta.
A decemberi határidős lejárat értéke nagyjából a prompt indexszel együtt mozgott, így maradt a szűk különbség (kamattartalom) a kettő között.
Érdekes volt, hogy a vezető részvények közül az előző nap ötszázalékos emelkedéssel közel kétéves csúcson záró OTP egész jól megúszta. A napközben 7088 forintig is visszaeső részvény végül 7220 forinton, 2,4 százalékos mínusszal fejezte be, ami inkább korrekciónak tűnhet az előző napi száguldás után. A részvény forgalma ismét magas, 28 milliárd forint volt. A legnagyobb mínuszt a Richter tulajdonosai könyvelhették el, miután a részvény 3,2 százalékkal, 42 300 forintig csúszott vissza, ami ráadásul majdnem a napi mélypontja volt. A Mol 1,8 százalékkal, 20 335 forintra csúszott le. Száguldott viszont a Magyar Telekom, talán a közelgő osztalékfizetés miatt, a részvény ugyanis kitört felfelé, s végül 2,9 százalékos pluszban, napi csúcsán, 788 forinton fejezte be a napot. A kisebb részvények közül 11 százalékot zuhant a KEG, az AAA Auto viszont előző napi esése után korrigált, 135 forintos ára 5,5 százalékos pluszt jelentett. A csütörtöki kitörés után megpihent a Rába is, amelynek az árfolyama 1,2 százalékkal, 859 forintra csúszott vissza.
