A Bloomberg információi szerint az amerikai pénzügyminisztérium hamarosan megkezdheti 27 százalékos Citigroup-részesedésének eladását.
A hír önmagában nem meglepő, hiszen március elején már napokig száguldott a részvény árfolyama arra a pletykára, hogy az év vége helyett három hónapon belül eladhatja részvényeit az állam. A mostani hírforrás szerint azonban már azt is tudni lehet, hogy az értékesítés technikája hasonló lesz ahhoz, amit az amerikai vállalatvezetők sajátrészvény-eladásainál szoktak alkalmazni a bennfentes kereskedés vádjának megelőzése céljából. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy az eladó előre bejelenti, melyik időszakban, milyen árfolyamon és mennyi részvényt értékesít. A hírek szerint az eladás során arra fognak törekedni, hogy az adófizetők számára a lehető legjobb árat érjék el, ugyanakkor ne veszélyeztessék a részvénypiac stabilitását.
A pénzügyminisztérium tavaly szeptemberben 3,25 dolláros részvényenkénti árfolyamon vásárolta 27 százalékos pakkettjét. A törzsrészvények tartására vonatkozó, decemberben vállalt 90 napos pénzügyminisztériumi kötelezettségvállalás pedig március 16-án járt le. Az értékesítés egy lépéssel közelebb hozhatja azt az időpontot, amikor a Citi kiléphet a TARP programból, ezáltal megszabadul az állami befolyás alól - írja a hírügynökség. A Citi 2008-ban 45 milliárd dollárnyi állami tőkét kapott szolvenciája biztosítása érdekében a TARP program keretein belül, amiből 20 milliárdot már visszafizetett. A bank árfolyama a hírre 5 százalékkal, 4,36 dollárra emelkedett lapzártánkig.
