Két éven belül túladna 20 százalékos Lukoil-pakkjának felén a ConocoPhillips, hogy a jelenlegi árfolyam alapján befolyó 5 milliárd dollárból is csökkentse adósságállományát - írta a Bloomberg. A Conoco még 2004-ben szerezte meg az orosz állam 7,6 százalékos Lukoil-részesedését 2 milliárd dollárért és két évre rá bővítette pakettjét 20 százalékosra. A tranzakció után az orosz olajtársaság igazgatóságában a jelenlegi két helyből egyet tarthatna meg, bár a Lukoil sajtósa szerint eddig is csak egyet használt ki. Leonyid Fedun, a Lukoil vezérigazgató-helyettese egy londoni előadáson kijelentette, a politikai vetületet és az (egyébként előnyben részesített) egyéb befektetési lehetőségeket mérlegelve döntenek majd arról, hogy ők maguk vásárolják-e meg a ConocoPhillipstől a részvényeket. Mindenesetre elmondása szerint az orosz kormányzat nem feltétlenül örülne egy ilyen lépésnek.
