BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Közzétették a Genesis-részvénycsere feltételeit

2010. március 24. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Genesis igazgatótanácsa határozatban rögzítette a napelemre szakosodott leányainak átadási feltételeit az amerikai Genesis Solar Corporationnek (GSC) - áll a múlt héten bányászati tevékenységét beharangozó társaság közleményében. Ennek értelmében a Genesis Energy- és a GSC- (ex-Cogenco) részvényeket - azok tőzsdei árfolyamától függetlenül - a korábban közölt matematikai képletek helyett egy az egyhez arányban lehet majd kicserélni. Ezt azonban csak azok a részvényesek tehetik meg, akik az április 7-ei megfeleltetés napján Genesis-részvényesek és nevüket, illetve az általuk tulajdonolt konkrét darabszámot a Keler megfeleltetése minden kétséget kizáróan igazolja. A részvénycsere időpontjának meghatározása egyelőre még várat magára, de az mindenképpen a jelenleg OTC-piacon forgó GSC-részvények (már többször beharangozott) amerikai tőzsdei bevezetését követi majd. A korábban Cogenco néven futó társasággal tavaly kötött és azóta többször módosított részvény-üzletrész-adásvételi szerződésben eredetileg csak az amerikai cég tőzsdei bevezetését követően történt volna meg a napelem-leányok átadása, ám a finanszírozási nehézségek miatt a korábbi szigorúbb feltételeket fellazítva felcserélődött a sorrend.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet