BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bennfentes kereskedőket kapcsoltak le Londonban

2010. március 23. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A brit tőkepiaci felügyelet (FSA) és a szervezett bűnözés elleni hatóság (SOCA) hat embert vett őrizetbe, akik a gyanú szerint kifinomult és hosszú ideje működő bennfentes kereskedési hálózatot tartottak fent. A 2007 végétől folytatott nyomozás lezárásaként 16 címet kutattak át kedden kora reggel Londonban, Délkelet-Angliában, illetve Oxfordshire-ben. A letartóztatott hat emberből ketten jelentős pénzintézetek vezető beosztású bankárai voltak, míg egy másik egy hedge fundnál dolgozott - áll az FSA honlapján álló közleményben.

A gyanú szerint a bankárok közvetlenül vagy közvetítőkön keresztül bennfentes információkkal láttak el bizonyos befektetőket, akik aztán az információk alapján tetemes nyereségre tettek szert (konkrét pénzösszeget, illetve az érintett cégek nevét a közlemény nem említi). Az FSA huszonöt éves fennállása óta a legnagyobb bennfentes kereskedési ügyében 143 felügyeleti munkatárs működött közre a nyomozásban, szorosan együttműködve a rendőrségtől független Serious Organised Crime Agency tisztjeivel. A felügyelet 2008 óta a mostani esettel együtt ötször kezdeményezett őrizetbevételt bennfentes kereskedés ügyében, öt esetben született eddig bírósági ítélet, három további ügyben pedig folyik a bírósági eljárás.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet