Jövő hétfőn a KEG indítja az éves rendes közgyűlések pár hetes időszakát, egyelőre tíz tőzsdei cég tette közzé meghívóját. Igaz, erre még van némi idejük, mivel a tőkepiaci törvény szerint április végéig kell megtartani a tagi gyűlést. A közgyűléseken általában a társaságok esetleges osztalékfizetése, éves tervei és menedzsmentvárakozásai, esetleg lényegesebb alapszabály-változtatásai, sajátrészvény-vásárlásai szoktak érdekesek lenni. Az érdeklődő részvényeseknek, amennyiben élni akarnak szavazati jogukkal, alapesetben legkésőbb nyolc tőzsdenappal a részvényesi találkozó előtt zároltatniuk kell papírjaikat és saját nevüket vagy meghatalmazottjuk nevét bejegyeztetni a részvénykönyvbe. Fontos azonban figyelembe venni azt is, hogy ennél egyes társaságok szigorúbb megkötésekkel is élhetnek. A procedúra után kapott tulajdonosi igazolást ajánlott elvinni a közgyűlésre is, mivel azt a személyi igazolvány vagy egyéb azonosító okirat mellett kérhetik a regisztrációnál.
