BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lassan elindul az idei rendes közgyűlési szezon

2010. március 18. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jövő hétfőn a KEG indítja az éves rendes közgyűlések pár hetes időszakát, egyelőre tíz tőzsdei cég tette közzé meghívóját. Igaz, erre még van némi idejük, mivel a tőkepiaci törvény szerint április végéig kell megtartani a tagi gyűlést. A közgyűléseken általában a társaságok esetleges osztalékfizetése, éves tervei és menedzsmentvárakozásai, esetleg lényegesebb alapszabály-változtatásai, sajátrészvény-vásárlásai szoktak érdekesek lenni. Az érdeklődő részvényeseknek, amennyiben élni akarnak szavazati jogukkal, alapesetben legkésőbb nyolc tőzsdenappal a részvényesi találkozó előtt zároltatniuk kell papírjaikat és saját nevüket vagy meghatalmazottjuk nevét bejegyeztetni a részvénykönyvbe. Fontos azonban figyelembe venni azt is, hogy ennél egyes társaságok szigorúbb megkötésekkel is élhetnek. A procedúra után kapott tulajdonosi igazolást ajánlott elvinni a közgyűlésre is, mivel azt a személyi igazolvány vagy egyéb azonosító okirat mellett kérhetik a regisztrációnál.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet