BUX 139551.24 0,18 %
OTP 45470 0,38 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Éves csúcson az OTP, húszezer felett a Mol

2010. március 18. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nap végén szárnyakat kapott az OTP, ennek hatására a szinte egész nap mínuszban mozgó hazai tőzsdeindex végül 24 000 pont felett, 0,9 százalékos pluszban tudott zárni. A nap végére teljesen elfogytak a profitrealizálók a magyar részvénypiacon, ráadásul a jelentősebb mínuszt előrevetítő amerikai indexek is feljöttek nullára, ami másfél napos korrekció után újra emelkedő pályára állította az OTP részvényét is. A nap elején még 6550 forint környékén forgó részvény végül 6810 forinton zárt, ez 2,3 százalékos pluszt jelentett, ráadásul új éves csúcs, bár napközben járt ennél magasabban, 6830 forinton is. Ezzel a teljesítménnyel magasan a legjobban teljesítő blue chip volt. A Mol csupán 0,7 százalékkal tudott emelkedni. Ez azonban azt jelentette, hogy húszezer forint fölött zárt, a 20 280 forintos záróár egyben napi csúcs is. A Richter 0,2 százalékkal, 42 200 forintig drágult, míg a Magyar Telekom az előző naphoz hasonlóan szembe ment a piaccal. Az osztalékfizetés közelsége ellenére ugyanis 0,7 százalékkal, 750 forintig esett vissza az ára. A BUX decemberi lejárata 1,1 százalékkal, 24 401 pontra emelkedett. Az állítólag bányászatba fogó Genesis részvényesei, úgy látszik, átgondolták az új bejelentést, mert az előző napok száguldása után részvényei tíz százalékkal hullottak vissza, ez 436 forintos záróárat jelentett. Bőven lehetett azonban találni száguldó kis papírokat is, a Pannunion 9,6 százalékkal, 149 forintig repült, a KEG pedig 6,6 százalékkal,, 373 forintig száguldott. Érdekesen alakul a TvNetWork árfolyama, úgy látszik, a piac már nem számít a 300 forintos vételi ajánlatra, az árfolyam ugyanis három százalékkal, 262 forintra zuhant vissza.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet