BUX 139551.24 0,18 %
OTP 45470 0,38 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A bankok szenvedtek a legjobban

2010. március 18. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vezető európai indexek enyhe csökkenéssel kezdték a csütörtöki kereskedési napot, s bár napközben pluszban is jártak, végül minimális mínusszal fejezték be. A német DAX 0,2 százalékkal, a francia CAC-40 0,5 százalékkal, míg a londoni FTSE-100 0,1 százalékkal esett vissza. A szektorok közül a bankszektor volt az egyik legnagyobb vesztes, ami nem meglepő az előző napok emelkedése után. Ráadásul Görögország legnagyobb bankja, a National Bank a várakozásoknál rosszabb gyorsjelentéssel rukkolt elő, s ezért hat százalékot zuhant az értéke. A német tőzsdén a Deutsche Bank 1,3 százalékkal, a Commerzbank egy százalékkal esett vissza, amivel a legtöbbet csökkenő részvények közé tartoztak a DAX kosarában. A UBS, a BNP Paribas, a Banco Santander és az HSBC is egy százalék körüli mértékben esett. A piac most azt árazza be, hogy nem látszik a lehetősége a közeljövőben alacsonyabb kamatszinteknek, illetve kétségeket ébreszt a Görögországnak nyújtott német segítség is - vélte Bernard McAlinden, az NCB Stockbrokers munkatársa. Az Adidas viszont 1,2 százalékkal tudott emelkedni, miután az amerikai rivális Nike a vártnál jobb eredményt közölt.
Az előző napi csúcsdöntések után óvatosan kezdtek a tengerentúli tőzsdék is. A nyitás előtti mínuszos előrejelzések nem igazolódtak be, nulla körüli értékekkel nyitottak az indexek, lapzártánkig nem is nagyon mozdultak el erről a pontról. A makroadatok sem segítettek az irány eldöntésében, hiszen a többségük megfelelt a várakozásoknak, így a Dow Jones 0,3 százalékkal emelkedett, a Nasdaq stagnált, az S&P-500 pedig 0,2 százalékkal esett lapzártánkig. A bankszektor a tengerentúlon sem szerepelt túl jól, főleg hogy a Citigroup leminősítette. A bankpapírok árfolyama 1-2 százalékkal csökkent.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet