BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Molról szólt a szerda

2010. március 10. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nagy lendülettel indult meg felfelé tegnap reggel a pesti tőzsde irányadó mutatója, s a jó hangulatú kereskedést a BUX napi csúcsán zárta - a tempót a Mol részvényeinek drágulása diktálta. Az emelkedésre okot adhatott a brutálisan bővülő kínai exportról szóló hírek hatására meglóduló feltörekvő piaci tőzsdék mellett az is, hogy egyre több nyilatkozat szerint enyhülni látszik a görög helyzet. A délutáni jó hangulatot pedig az alapozta meg, hogy az Egyesült Államokban a nagykereskedelmi raktárkészletek a várt emelkedés helyett csökkenést mutattak, azaz élénkülni látszik a kereslet. A BUX így szinte egész napos emelkedést követően végül napi maximumán, 22 852,58 ponton végzett. A Mol sikeres kurdisztáni próbafúrásának hírére a UBS céláremeléssel, a Concorde egyenlő súlyozásra való felminősítéssel reagált, a vállalat részvényei pedig 4,23 százalékkal feljebb kerülve, 19 700 forintra javítottak, közel 8,4 milliárd forintos forgalomban. Az OTP, folytatva menetelését, 2,5 százalékkal, 6180 forintra drágult, 17,7 milliárd forintos forgalom mellett. A Telekomot azonban megviselte a Goldman Sachs leminősítése, ami 670 forintra csökkentett célárral párosult. A távközlési cég papírjainak árfolyama így 0,56 százalékkal, 715 forintra esett. A nap elején még enyhén eső Richter végül 0,72 százalékos pluszban, 41 800 forinton búcsúzott a szerdától. Szektortársa, az Egis ellenben nem úszta meg az esést, 0,32 százalékkal, 20 335 forintra gyengült. A kisebb papírok közül a Danubius is szépen teljesített, feltehetően fő tulajdonosának további vásárlásai folytán közel négy százalékkal, 3545 forintra drágulva, ám a teljes képet tekintve a BUMIX fél százalékkal, 2069,49 pontra emelkedve alulteljesítette nagy testvérét.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet