BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Visszakerül a BUX-ba a Rába és a Pannergy

2010. március 8. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Áprilistól visszakerülnek a BUX kosarába a tavaly szeptemberben kiesett Rába és Pannergy részvényei, kikerül azonban az Émász, amely már másodszor nem felelt meg a BUX-kézikönyv előírásainak - döntött a BÉT vezérigazgatója. Rezeg a léc az Állami Nyomda és a Synergon részvényeinek esetében, amelyek a kézikönyv hét kritériumából csak hármat teljesítettek, azonban mivel ez volt az első botlásuk, egyelőre maradhattak a kosárban. Az irányadó pesti mutató értékét így a jövő hónaptól 13 papír áralakulása határozza meg. A kisebb papírokat követő BUMIX indexbe új részvényként a Freesoft kerül, míg ennél a mutatónál a Danubius, az Émász és a Zwack nem teljesítette a kosárban maradás feltételeit, ám mivel az ő esetükben is először fordult ez elő, így egyelőre az indextagok között maradhatnak. Az új BUX-, illetve BUMIX-kosárban szereplő részvénysorozatok kosárba bevezetett mennyiségeinek meghatározása március 24-én, az egyes papírok aznapi kapitalizációs adatai, valamint a közkézhányadértékek alapján történik meg.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet