BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erős vételi ajánlást kapott a Telekom

2010. február 14. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Felhalmozásra ajánlja a Magyar Telekom részvényeit az Erste a legfrissebb elemzésében. A bank elemzőinek célára 800 forint. A korábbi tartás ajánlását azért módosította az Erste, mert közeledik az osztalék kifizetésének az időpontja. Egy nappal korábban a Concorde is erre hivatkozva adott ki vételi ajánlást a telekomcégre (Napi, 2010. február 12.).

A közeli osztalékfizetést figyelembe véve a Magyar Telekom-részvények ára az elemzés szerint alacsony, mivel 10 százalék feletti osztalékhozammal forognak. A Concorde-hoz hasonlóan az Erste is felhívja azonban a figyelmet, hogy a működési környezet nem túl biztató a cég számára. Ennek ellenére a 74 forintos osztalékot tarthatónak látják. A régiós telekomcégek közül az Erste még a cseh Telefonica O2-t tartja igazán jó befektetésnek, ugyanakkor a horvát telekomcéget az elmúlt időszak áremelkedése után már csak tartásra javasolják.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet