BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erejét fitogtatta a BUX pénteken

2010. február 14. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nagyon erősnek bizonyult pénteken a magyar tőzsde, a jelentősebben eső nemzetközi tőzsdékkel szemben szinte egész nap pluszban forgott az index.

Úgy tűnt, mintha a magyar befektetők az elmúlt napok tapasztalati alapján nem akarnák elhinni, hogy tartósan tovább tudnak esni a külföldi indexek. A nap végére azért sokat kopott az optimizmus, a nap eleji 21 000 pont fölötti értékről ugyanis 20 662 pontig is visszaesett az index. Végül a BUX 20 733 ponton zárt, ami 0,4 százalékos emelkedést jelentett.

Magyar céget érintő hír kettő volt pénteken: a Molt leminősítette a Deutsche Bank, míg a Magyar Telekom vételi ajánlást kapott az Erstétől. Az olajcég részvényeinek az árfolyamán nem hagyott mély nyomott a célárcsökkentés, igaz, előző nap a Szurgutnyeftyegazról szóló hírek miatt már jelentősen esett a részvény árfolyama. A Mol jegyzése végül 0,9 százalékkal, 17 050 forintra emelkedett.
A Magyar Telekom erősödött a legtöbbet, ami nem is csoda, hiszen egyre több brókercég már csak ezt az egy részvényt ajánlja vételre a jelentősebb részvények közül. Az utolsó 699 forintos érték 1,3 százalékkal haladta meg az egy nappal korábbi záróárat. Az OTP is egész nap pluszban tudott forogni, annak ellenére, hogy ez a részvény a legérzékenyebb a külső hatásokra. A legnagyobb magyar bank papírjának kurzusa végül közepes, 11 milliárd forintos forgalom mellett 1,1 százalékkal, 5330 forintra drágult. A gyorsjelentést követő száguldás után megpihentek a gyógyszerrészvények. A Richter árfolyama ráadásul elég sokat esett vissza, a 40 800 forintos záróár 1,9 százalékos csökkenést takar.

A kisebb részvényeket nem jellemezte nagyobb mozgás, az elmúlt napokban száguldó Fotex esett vissza 2,6 százalékkal, 366 forintra.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet