BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vételre ajánlja a Nyomdát az Erste

2010. február 11. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Vételi ajánlással kezdte meg az Állami Nyomda részvényeinek követését az Erste Befektetési Zrt. A cég elemzői szerint a papír 12 havi célárfolyama 1100 forint lehet. Az elemzés szerint kedvező, hogy a cég hatalmas készpénztermelő potenciállal rendelkezik, s jellemzően magas az osztalékfizetési hányad. (Az elemzők 65 százalékkal számoltak.) A cég stabil készpénztermelése a hosszú távú szerződéseknek köszönhető, a bevételek 50 százalékát magyar állami megrendelések adják, s növekedési potenciált jelenthetnek a régiós terjeszkedési tervek. Az állami megrendelések magas aránya azonban politikai kockázatot is jelent a papír árazását tekintve. A cég magas készpénztartalékai ugyanakkor lehetővé teszik számára a régiós terjeszkedést és a jelenleg 15 százalékos exportértékesítési arány növelését - írja az anyag. A társaság termékpalettáján szereplő korszerű eszközök, a chipkártyák, biometrikus azonosító rendszerek, új piacokat is nyithatnak számára, s nem szabad elfeledkezni az RFID technológia jelentette lehetőségekről sem, amely a jövőben felválthatja a jelenleg használt vonalkódos azonosító rendszereket. Az Erste 2009-re 75, idén 91, jövőre 82 forintos részvényenkénti eredményt vár az Állami Nyomdától.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet