A BUX a reggeli optimista nyitás után közel 21 000 pontig emelkedett, zárásra azonban 20 670 pontra csökkent, ami 0,1 százalékos plusz előző napi záróértékéhez képest. Ez elég jó teljesítménynek számított, hiszen a magyar tőzsde zárásakor a nemzetközi tőzsdék még jelentősebb mínuszban voltak. Az Egis kurzusa a rendkívül jó gyorsjelentése után 2,2 százalékot emelkedett, a részvény 18 810 forinton zárt. Napközben a kisebbik gyógyszeripari cég árfolyama a 19 000-es szint fölött is járt.
A reggeli felfutáskor a Richternek sikerült a legkevésbé a kiugrás, a gyógyszerrészvény 0,7 százalékos emelkedéssel a sor végén kullogott. A napot végül szektortársához hasonlóan pluszban zárta: 0,2 százalékkal, 41 600 forintra emelkedett.
A vezető papírok közül az OTP kezdte a legjobban a napot. A bankpapír több mint 1,5 százalékos drágulással, 5330 forintról indult. Napközben bő 170 forintos sávban mozgott, végül 0,4 százalékos többlettel, 5270 forinton zárt.
A csütörtök nem a Mol napja volt, az olajrészvény szembe ment a piaccal. A befektetők - úgy tűnik - nem értékelték azt a hír, miszerint a társaság cáfolta, hogy tárgyal a Szurgutnyeftyegazzal a magyar olajipari cég papírjainak visszavásárlásáról. A Mol jegyzése a 17 495-ös reggeli kezdés után a nap végére 16 900 forintig csúszott vissza, ami 1,43 százalékos veszteséget jelentett.
A kispapírok közül az Állami Nyomda kapott egy kis hátszelet: az Erste vételi ajánlatának a hatására enyhe emelkedéssel sikerült zárnia a napot. A 905 forintos záróár 0,6 százalékos plusznak felel meg.
Nagyot esett a Graphisoft Park: az ingatlanfejlesztő papírjainak árfolyama a nap végére 4 százalékkal, 800 forintra zuhant.
