A piac jelentős emelkedéssel ünnepelte a délelőtt folyamán az amerikai tőzsdék előző napi emelkedését és azt, hogy esély nyílt a görög adósságproblémák kezelésére. A lelkesedés azonban délutánra alaposan lelohadt, a kereskedés utolsó órájának durva eladási hulláma után oda került vissza a BUX, ahonnan indult. Az index 20 660 ponton zárt, 360 ponttal a nap közepén beállított 21 027 pontos csúcsa alatt.
Az OTP-t a kereskedés zárása előtt 5250 forintra, az előző napi zárószintre küldték vissza, ami azt jelenti, hogy az utolsó fél órában közel 100 forinttal esett a bankpapír árfolyama. A részvény forgalma nem volt kiemelkedően magas, valamivel meghaladta a 14 milliárd forintot, ez kevesebb mint fele a múlt heti nagyobb eladási hullámban tapasztalt eredménynek.
A Mol is megszenvedte a nap végén eluralkodó pesszimizmust, az olajipari részvény kurzusa 17 645 forintos napi csúcsáról hullott 1,2 százalékkal, 17 145 forintig. A piac nagy betege, a Magyar Telekom még a korábban letört támaszszintet sem tudta napközben visszatesztelni. Árfolyama 695 forintig jutott, innen több mint két és fél százalékot esve, 680 forintig szánkázott. A Richter viszont remekelt, a gyorsjelentését tegnap közlő gyógyszercég részvényei közel 2,5 százalékos pluszban, 41 500 forinton zártak. A Richter példáján fellelkesült vevők 19 000 forintig is felrántották az Egist, azonban a nap végén elfogyott a lendület, és a kisebbik gyógyszerpapír ott végezte, ahol kezdte, 18 405 forinton.
Az FHB jobban állta a sarat az OTP-nél, a kisebbik bank részvényei 15 forinttal, 1340 forintra drágultak. Remekelt a Fotex, az ingatlancég részvényei több mint 3 százalékkal emelkedtek, viszonylag mérsékelt forgalom mellett. A nap nyertese a 6,5 százalékkal emelkedő Graphisoft Park lett, a papírok 833 forintot értek a piac zárásakor.
