A nap nagy része a magyar tőzsdén óvatos optimizmussal telt, ami végül a pluszban nyitó amerikai indexek hatására zárásban is megmaradt. A BUX napi csúcspontját 20 737 ponton érte el délelőtt, végül 20 622 ponton, 1,6 százalékos növekedéssel zárt. Ez ugyanakkor egyelőre nem több mint az elmúlt hét kis korrekciója felfelé. Némileg pozitív, hogy a decemberi BUX-határidő kicsivel a prompt index feletti mértékben tudott 21 240 pontra emelkedni, ami 80 pontos tágulást jelent a két mutató értéke között. A várakozásoknál jobb számokat közzétevő Richter csupán 1,5 százalékkal emelkedett, e szerint úgy tűnik, hogy nem igazán reagálnak érdemben a befektetők a céghírekre, inkább a főbb nemzetközi tendenciák az irányadóak. A jó gyorsjelentés arra azért elég volt, hogy a korábban megszokott "a hírre adni kell"-effektust semlegesítse a gyógyszergyártó piacán, annak ellenére, hogy a cég vezérigazgatója elég óvatosan fogalmazott az idei kilátásokról.
A legjobban teljesítő vezető részvény az OTP volt. Az elmúlt napokban leginkább megtépázott papír - bár napközben 5300 forint felett is megfordult - végül az 5250 forintos kisebb ellenállási szinten állapodott meg zárásra, ami 2,3 százalékos növekedést jelentett. A Mol 1,5 százalékkal, 17 350 forintig tudott emelkedni, ez azonban inkább a nap végi felhúzásnak volt betudható. A Magyar Telekom továbbra is lemaradó, a részvény alig egy százalékkal tudott felfelé kapaszkodni, ami 684 forintos záróárat jelent. A kisebb részvények közül szárnyakat kapott az AAA, 5,5 százalékkal, 135 forintra emelkedett. A Fotex is szépen felment, a 363 forintos zárás 3,7 százalékos növekedés. Tovább szenved viszont a Danubius, amely 3,7 százalékkal, 3160 forintra csúszott vissza.
