BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még nem sikerült a visszapattanás

2010. február 8. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Richter segítette a magyar tőzsdét abban, hogy minimális plusszal kezdje február második hetét, a BUX teljesítménye ugyanakkor sok örömre nem adott okot, hiszen csupán 0,4 százalékkal tudott emelkedni, ami 20 300 pontos záróértéket eredményezett. A nap eleji optimistább hangulat még 20 687 pontig is felvitte az indexet, ahonnan napközben mintegy 600 pontot esett vissza a vezető magyar mutató. A decemberi határidős index mozgása sem mutat optimizmust, hiszen az a prompt indexszel szemben 0,5 százalékkal, 20 840 pontra esett vissza.
A vezető részvények közül a Richter szerepelt a legjobban, miután a gyógyszergyártó részvénye egész nap stabilan tartotta magát, és végül 1,7 százalékkal, 39 915 forintra emelkedett az árfolyama. A jó teljesítmény akár magyarázható lenne a gyorsjelentés előtti spekulációval is, ugyanakkor ezt cáfolja a kisebbik gyógyszergyártó még jobb, 3 százalékos emelkedése. Az Egis ezzel 18 600 forinton zárta a napot. A napközben még elég gyengének látszó Mol - 16 500 forint közelébe esett vissza az árfolyama - a kereskedés végére szépen összeszedte magát, a 17 100 forintos záróár 1,2 százalékos pluszt jelentett. Az OTP továbbra is igen magas, 20 milliárd forint feletti forgalommal forgott a parketten. A nap eleji optimizmusban még 5269 forintig emelkedő részvény napközben 5078 forintig zuhant vissza. A nap végére 5130 forintot ért el a bankrészvény, ami 0,7 százalékos mínuszt jelentett a pénteki záróárhoz képest. Az Erste egyébként kicsit visszavett az OTP célárából, ennek azonban nem sok hatása lehetett a kereskedésre, miután ugyanezt tette az FHB-val is, amely 0,4 százalékkal, 1305 forintra emelkedett. Tovább gyengélkedik viszont a Magyar Telekom, amely 1,3 százalékkal, 677 forintra csúszott vissza.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet