BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kritikus szinten maradt a tőzsde

2010. január 28. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nem sikerült érdemben elmozdulnia a kritikus szintekről a magyar tőzsdének csütörtökön, így valószínűleg a pénteki amerikai negyedéves GDP-adat után dőlhet el az irány. A várakozásoknál jobb gyorsjelentések kedvező hatását lerontották a délután érkező rossz makrohírek, így a BUX a délelőtt összeszedett pluszát csaknem teljesen elvesztette a nap végére. Az index ugyan 21 870 ponton is járt napközben, végül azonban 21 559 ponton fejezte be a napot, ami 0,7 százalékos pluszt jelentett.

A kis többletet egyedül a Molnak köszönhette az index, az olajrészvény az ING vételi ajánlásával megtámogatva ugyanis 3,8 százalékkal, 18 100 forintra drágult. Az OTP ugyanakkor napi minimumán, 5710 forinton, 0,6 százalékos mínuszban fejezte be a napot, ami azt jelenti, hogy továbbra is az emelkedő trendcsatornájának az alját tesztelgeti a részvény. A Magyar Telekom 0,1 százalékkal, 714 forintig szánkázott, míg a Richter 0,5 százalékkal visszacsúszva, 40 600 forinton fejezte be a napot.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet