Egyelőre nem törtek fontos támaszok a magyar tőzsdén, miután hétfőn nem esett tovább a részvénypiac. A BUX kicsit emelkedni is tudott, igaz, ez főleg az utolsó percek szárnyalásának volt köszönhető. A nap végi 21 880 pontos érték 1 százalékos növekedést jelentett. Ugyanakkor túlzott optimizmusról nem igazán lehet beszélni, hiszen a decemberi határidő csupán 0,2 százalékkal emelkedett, s 22 401 ponton fejezte be a napot.
Az óvatosság nem is árt, hiszen az emelkedésben nagyon alacsony maradt a forgalom. A vezető részvények közül az OTP éppen túllépte a 10 milliárd forintot, a Mol kicsivel a 3 milliárdot, míg a másik két nagy 1 milliárd alatt forgott.
Az emelkedést a Magyar Telekom vezette, amelynek a szárnyalását segítette az is, hogy újabb 25 bázisponttal, 6 százalékra csökkent a magyar jegybanki kamatszint, és a piaci hozamok is mérséklődtek. Az utolsó percek felhúzásának köszönhetően így 2,8 százalékkal, 726 forintra emelkedett az árfolyam.
Az OTP részvénye is elmozdult a kritikusnak tartott 5800 forintos kitörési szintről. A nap végére a bankpapír 5915 forintra drágult, ami 1,6 százalékkal haladta meg a pénteki záróárat. Az olaj árának emelkedése ellenére a Mol csupán 0,6 százalékkal tudott drágulni, ami 18 100 forintos utolsó értéket jelentett.
A Richter ennél is gyengébben teljesített, minimális korrekcióra sem volt képes a papír. A 40 870 forintos utolsó ára 0,3 százalékos esést jelentett a múlt hét végi záróárhoz képest. Ugyanez igaz volt a kisebbik gyógyszergyártóra, az Egisre is, amely 0,2 százalékkal lett olcsóbb 18 400 forintos utolsó értékével. A Danubius hír nélkül esett 5 százalékkal új éves mélypontra, 3200 forintra.
