Péntekig jegyezhető a Pioneer Alapkezelő új alapja, amely az amerikai és nyugat-európai országok idősödő korosztályát kiszolgáló vállalatokba fektet - közölte az alapkezelő a Napival. Az alap arra épül, hogy a társadalom elöregedésének globális folyamatából profitáló vállalatok eredményéből részesedjen. Az elöregedő és fejlett társadalmak a dinamikus növekedés lehetőségét biztosítják a rekreációval, biotechnológiával és gyógyszergyártással foglalkozó vállalatoknak és azok részvényeseinek a Pioneer szerint. Az Elixír Befektetési Alap forintalapú elszámolása lehetővé teszi, hogy a nyesz- és tbsz-számlákon is jegyezni lehessen. Az alap kifejezetten a közép- és hosszú távon biztos hozamot váróknak kedvez. A befektetett tőkére lejáratkor a 2010. február 1-jei nettó eszközértékre vonatkozó 100 százalékos tőkevédelmet nyújtanak. Az alap hároméves futamidejét követően a lejáratkor maximum 44 százalék nominális hozamot fizet, ami a mögöttes vállalatok részvényeinek teljesítményétől függ. Az átmeneti időszak alatt, tehát január 29-ig az alapot vételi és visszaváltási díj nélkül forgalmazzák.
