Nem volt megállás, pénteken tovább zuhantak a részvényárfolyamok a tengerentúlon. Bár a nap elején még úgy tűnt, megállhat a két napja tartó részvényárfolyam-esés, végül a Dow Jones ipari átlag 2,1 százalékos, az S&P-500 2,2 százalékos, a Nasdaq 3,0 százalékos veszteséggel zárt pénteken. Ezzel harmadik napja folytatódott a részvények leértékelődése New Yorkban.
A legnagyobb pánik a tech-szektorban volt, a hardvergyártók részvényei 4,7 százalékkal, a félvezetőgyártók 5,3 százalékkal, az internetes társaságok papírjai 3,1 százalékkal estek vissza. Így a Nasdaq három nap alatt 5 százalékot esett.
A technológiai blue chipek közül az Intel 4,5, a HP 3,9, a Microsoft 3,5 százalékkal csökkent, a legnagyobb bukást azonban az AMD szenvedte el, amely csütörtökön az előrejelzéseknél jobb profitról szóló, ám a következő időszakra a kockázatok várható emelkedéséről tájékoztatott, ezért a befektetők szabadultak a papírtól. A Google, amelynek eredménye elmaradt az optimista piaci várakozásoktól, 5,7 százalékkal lett olcsóbb.
Az olajipari papírok 2,1 százalékkal lettek olcsóbbak, míg a bankpapírok mozgását követő szektorindex 2,7 százalékkal csökkent. A vezető nyugat-európai értéktőzsdék is harmadik napja zuhantak pénteken, így egy hónapos mélységbe csúsztak vissza, de a nap végére mérséklődtek a veszteségek. A londoni értéktőzsde irányadó mutatója, az FTSE-100 0,6 százalékos veszteséggel, 5302,99 ponton zárt, ez 2 százalékkal volt alacsonyabban az év végi értékénél. A frankfurti értéktőzsde fő mutatója, a DAX-30 0,9 százalékkal süllyedve 5695,32 ponton végzett, 4,36 százalékkal december végi értéke alatt. Párizsban a CAC-40 41,38 ponttal, 1,1 százalékkal 3820,78 pontra romlott, ez 2,85 százalékkal rosszabb az év végi értékénél.
