Tovább esett a magyar tőzsde csütörtökön, így az év eleji kitörési szintjét kezdi visszatesztelni a piac, ami ha törik, könnyen lehet, hogy véget vet egy időre az árfolyamok drágulásának a tőzsdén. A vezető papírok közül a leggyengébbnek a Magyar Telekom mutatkozott, annak ellenére, hogy a brókercégek többsége leginkább ezt a részvényt ajánlja vételre. Az osztalékrészvény 715 forintos záróára 2,7 százalékos mínuszt jelentett, ráadásul technikai alapon is veszélyes szintekre érkezett az árfolyama. A csütörtöki nap ugyanakkor komolyabban megviselte az OTP árfolyamát is. A bankpapír gyorsan visszaesett a 6000 forintos szintre, ahol egész nap nagy csata folyt, a kereskedés végére azonban az eladók kerültek többségbe, így egyelőre elbúcsúzhattak a részvényesek a 6000 forint feletti szintektől, annak ellenére, hogy a Merrill friss elemzése csaknem 7000 forintos célárat határozott meg a bankrészvényre. Ennek ellenére a bankpapír magas, 18 milliárd forintos forgalom mellett 2,5 százalékkal, 5940 forintra esett vissza.
A Richter értéke 1,2 százalékkal csökkent, ami 41 500 forintos utolsó értéket jelentett, míg a Mol értéke 1,3 százalékkal, 18 650 forintra huppant vissza.
A BUX 1,8 százalékos mérséklődésénél e két utóbbi részvény kevesebbet esett. Az index 22 127 pontos utolsó értéke alig 30 ponttal haladta meg a napi minimumát.
A kisebb részvények közül a Fotex ismét 400 forint alatt fejezte be a napot, a 2,9 százalékos esés eredményeként 396 forinton zárt. A kedden és szerdán nagy forgalommal emelkedő Rába részvénye csütörtökön jóval kisebb kötésérték mellett megpihent. Ára 0,4 százalékkal, 761 forintra csökkent. Több mint 10 százalékot esett viszont a NordTelekom részvénye, amely 3100 forinton fejezte be a kereskedést.
