BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még mindig érdemes cukrot vásárolni

2010. január 21. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Csúcsokat döntöget a nyerscukor és a fehér cukor ára is az árutőzsdéken, és a szárnyalásnak még nincs vége, újabb rekordokra készülhetünk - mondta Gelencsér Zsigmond, a Solar Capital elemzője a Napinak. A nyerscukor 29 éves csúcsra, a fehér cukor rekordszintre drágult Londonban csütörtökön kora délután. A nyerscukor több mint egyszázalékos drágulással, 29,50 centre emelkedett fontonként, a fehér cukor pedig 760,90 dollárra emelkedett tonnánként a londoni határidős és származékos piacon márciusi jegyzésre.A Solar Capital elemzője szerint rövid távon a cukor jegyzése tesztelheti a 30 centes szintet, és elképzelhető, hogy eléri a 30 éves csúcsot is. A jelentős emelkedésnek elsősorban az az oka, hogy a rossz időjárási körülmények miatt gyenge lett a cukortermés Indiában és Brazíliában, míg számos országban - egyebek között Pakisztánban, Iránban, Oroszországban, Amerikában és a Fülöp-szigeteken - megnőtt a kereslet a nyersanyag iránt. A termelés rendeződésére ugyanakkor rövid távon kis esély van, valószínűleg csak az év második felétől kezd majd emelkedni a cukorkészlet nagysága a világon.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet