BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A pénzügyminiszter állította meg a forintgyengülést

2010. január 19. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az euró az elmúlt napokban beragadt egy szűk négyforintos sávba, kedden ennek a közepén állt meg az árfolyam - mondta el a Napinak Karsai Péter, a Commerzbank elemzője. Az európai deviza 266 és 270 forint között ingadozik mostanában, ahonnét csak egy fajsúlyos hír mozdíthatja ki, olyan, ami alapvetően megváltoztatja a hangulatot - véli a szakértő. Tegnap e sáv közepén, 267 és 268 forint között mozgott az árfolyam, ilyen nyugodt napra régen volt példa. A nap eleji gyengülést a magyar pénzügyminiszter kedvezőbb GDP-prognózisa állította meg, ez azonban kevés volt ahhoz, hogy a sáv aljáig lenyomja az árfolyamot. A dollárral szemben 187,45 forint volt az árfolyam délután, míg a svájci frank 181,35 forinton állt.

Nem változtak jelentős mértékben a referenciahozamok az állampapírok másodlagos piacán. A három és 12 hónapos futamidőnél nem változott a benchmark, a hat hónapos mutató is csak két bázisponttal nőtt. A hosszú oldalon csekély mértékben, 3-5 bázisponttal csökkentek a hozamok, amelyek az éven túli állampapíroknál így 6,96 és 7,50 között alakultak.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet