Az év első komolyabb esését szenvedte el a BUX pénteken, annak ellenére, hogy a várakozásoknál magasabb profitot ért el az Intel és a JP Morgan is. Egész nap a profitrealizálók voltak többségben, végül 2,2 százalékkal, 22 510 pontra esett vissza az index, ami nagyon közel volt a napi minimumot jelentő 22 459 ponthoz. A decemberi határidős lejárat ennél kisebb mértékben, 1,6 százalékkal csökkent. A vezető részvények forgalma kiugró volt, ugyanakkor ennek jó része határidős kifutások miatti átkötéseknek tudható be. Az OTP esetében például a mintegy ötmillió darabos forgalomból közel kétmillió darabot szinte biztosan ilyen kötések tettek ki.
Mindenesetre az OTP technikailag egy kulcsfordulót jelző fekete gyertyát csinált, kiugróan magas, 31 milliárd forintos forgalom mellett. A nap elején beállított 6264 forintos új éves csúcsáról több mint 200 forintot esett vissza zárásra. A 6060 forintos utolsó érték az előző naphoz képest 2,3 százalékos visszaesést jelentett, ami azonban nem a legrosszabb érték volt a nagyobb papírok között. A Mol ugyanis - szintén viszonylag magas, 6,5 milliárd forintos forgalom mellett - 3,1 százalékkal, 18 600 forintig csúszott le, a Magyar Telekom pedig 3,2 százalékot veszített az értékéből, ami 735 forintos utolsó árat jelentett. A Richter a piaccal szemben menve 0,1 százalékot tudott emelkedni, 42 945 forintig, de csak az utolsó negyedórában érkeztek meg a vevők. Az Egis nem tudott szembemenni a piaccal, s 0,3 százalékkal, 19 100 forintra esett vissza. Az FHB értéke 2,4 százalékkal, 1370 forintra csökkent. Tőzsdei kivonulási pletykák közepette 2,9 százalékkal csökkent az AAA Auto értéke, 136 forinton búcsúzott a héttől.
