Az amerikai tőzsdék kedd esti esése után borús hangulatban indult a nap a magyar börzén is, a napközben megnyugvó befektetők azután zárásra új éves csúcsra húzták fel az OTP részvényét. A nap elején még a kitörési szintjét visszatesztelő bankpapír 5820 forinton is megfordult, ahonnan szép fokozatosan kapaszkodott felfelé. Délután három órakor hirtelen 6000 forint fölé húzták, ami - valószínűleg a gyors shortzárásoknak betudhatóan - 6138 forintig szaladt fel, így elkezdte betölteni a 6075 és 6160 forint közötti rést. Végül 6050 forinton, 1,9 százalékos pluszban zárt. Ennek hatására a nap nagy részét mínuszban töltő BUX is szerény pluszban, 22 735 ponton tudott zárni, ami 0,3 százalékos emelkedést jelentett.
A Magyar Telekom is a pozitív tartományban tudott zárni, igaz, a 0,8 százalékos emelkedést jelentő 758 forintos záróárnál jóval magasabban, 769 forinton is járt. A Richternek is sikerült egy minimális pluszt kicsikarni a nap végére, árfolyama 0,2 százalékkal, 42 900 forintra emelkedett. Nem tudott viszont a többiekkel lépést tartani a Mol. Az előző hetekben még húzópapírnak számító részvény a nap végén 1,6 százalékos mínuszban, 19 050 forinton állt, amiben valószínűleg szerepet játszott a Goldman leminősítése is. A kisebb részvények közül szárnyalt az Orco, amely szerdán tartott hitelezői gyűlést. Erről ugyan hír a piac zárásáig nem érkezett, az árfolyam azonban 5,2 százalékkal, 1920 forintig emelkedett, komolyabb, 36 millió forintot meghaladó forgalom mellett. Az FHB - amelynek a vezérigazgatója egy interjúban az idei kilátásokról beszélt - 1,6 százalékkal, 1364 forintra emelkedett.
