BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem lehetett megtörni a Molt

2010. január 7. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nem történt sok minden csütörtökön a magyar tőzsdén, a vezető index minimális eséssel, 21 961 ponton zárta a napot. Ami talán aggodalomra adhat okot, az az, hogy a napi minimumot jelentő
21 903 pont közelében fejezte be az index a napot. Egyelőre azonban a csütörtöki mozgás inkább csak megállónak látszik az előző napok nagy emelkedése után. Talán a ma délután megjelenő amerikai munkanélküliségi adat irányt szabhat a hosszabb távú trendet illetően. Mindenesetre a decemberi határidős lejárat sem mutatja a pánik jeleit, mivel nagyjából a prompt indexszel együtt mozogva 0,8 százalékkal, 22 611 pontra hullott vissza az értéke.
A vezető részvények közül továbbra is a Mol tartja magát a legjobban. Az olajrészvény a csütörtöki eső trenddel szemben 20 forintot tudott emelkedni, újabb több mint egyéves záró csúcsot beállítva. A
19 070 forintos érték 0,1 százalékos növekedést jelentett, ugyanakkor jócskán elmaradt a napon belül elért 19 430-as csúcsától. Ráadásul a Mol esetében a 6 milliárd forintos forgalom is jelentősnek mondható.
Az OTP forgalma viszont jócskán leült, épp hogy meghaladta a 6 milliárdot. A részvény az index értékével arányban 1 százalékkal, 5617 forintra csúszott vissza. Továbbra is szenved a Richter és a Magyar Telekom. Előbbi 1,5 százalékkal, 42 150 forintig hullott vissza, míg az előző nap is mínuszban záró telekomrészvény 1,7 százalékkal, 717 forintig csúszott le, annak ellenére, hogy a hozamok lefelé csordogáltak az állampapírpiacon.
A kisebb részvények közül a Boros-Bochkor páros leigazolását bejelentő econet közel 4 százalékot emelkedett, és 132 forinton fejezte be a napot.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet