Az év első két napjának száguldását követően szerdán délelőtt kicsit megpihent a magyar részvénypiac. Az óvatosan kezdő európai börzéket követve a BUX is eséssel kezdte a napot. A mélypontját
21 786 ponton kora délután érte el az index, ahonnan gyors emelkedésbe kezdett. A várakozásoknál rosszabb amerikai makroadatok is csak pillanatokra tudták megtörni a lendületet, így a BUX végül 22 164 ponton, 0,6 százalékos pluszban fejezte be a napot, ami így természetesen újabb éves csúcsot jelentett az előző napi után. Az emelkedésben hívők számára ráadásul az is jó hírt jelenthet, hogy a délelőtti esésben alig volt forgalom. A decemberi határidős BUX 22 800 ponton fejezte be a napot, ami 0,2 százalékkal volt magasabb az előző napi értéknél. A vezető részvények közül az elmúlt napokhoz hasonlóan a Mol tudott a legtöbbet emelkedni. A 19 050 forintos utolsó ára 1,6 százalékos pluszt és újabb csúcsot jelentett. Az OTP ugyanakkor nem tudta meghaladni az 5800 forintos szintet, ami új csúcsot jelenthetett volna. A bankpapír záróára 5670 forint lett, ami 0,6 százalékkal haladja meg a keddit. Forgalma mintegy 10 milliárd forintot tett ki, aminek a kétharmadát emelkedő árfolyam mellett érte el a részvény. A Richter 0,5 százalékkal, 42 800-ra drágult, míg a kisebbik gyógyszergyártó árfolyama 0,2 százalékkal esett. Ez az Egis esetében 19 390 forintos utolsó kötést jelentett. Tovább szenvedett viszont a Magyar Telekom, amelynek árfolyama hír nélkül 1,1 százalékkal, 730 forintra csökkent. A kisebb részvények közül nagyobb árelmozdulást csak a nagyon illikvid papírok produkáltak, illetve a Humet 1 forintos emelkedése okozott 5,9 százalékos drágulást, ami 18 forintos záróárnak felelt meg.
