BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Öt százalékot kell teljesíteni a Magasugráshoz

2009. november 24. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

December 17-ig jegyezhető a Takarékbank által kibocsátott Magasugrás 2011/6 nevű kötvény, amely - a bankcsoport több előző termékéhez hasonlóan - háromszori kamatfizetéssel kecsegteti tulajdonosait. A másfél éves papír az első félév végén 4,5, a harmadik félév után pedig 3,25 százalékos fix kamatot fizet ki, így évesített hozama (ehm-je) minimum 5,15 százalék lesz. A középső félév utáni kamatfizetés pedig a Dow Jones EuroStoxx 50 európai részvényindex teljesítményétől függ.
Ha az index az adott fél év során legalább öt százalékkal emelkedik, akkor további kerek tíz százalék kamat jár, ekkor a teljes futamidő alatt az éves hozam (ehm) 12,01 százalék lesz. Ha az emelkedés ettől elmarad, a középső kamat nulla. Persze ilyen rövid idő alatt a tőzsdék viselkedése meglehetősen kiszámíthatatlan, amint azt az utóbbi években sokszor megfigyelhettük, így a papír középső kamatszelvénye felér egy lottószelvénnyel. Ugyanakkor a drasztikusan süllyedő kamatok vonzóvá tehetik a befektetést.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet