A félévi számokhoz képest javuló, vagyis az előző év hasonló időszakához képest alacsonyabb visszaesést tartalmazó háromnegyed éves beszámolót tett közzé az Elmű és az Émász. Míg az első hat hónapi árbevétel értéke még sorrendben 6,5, illetve 22 százalékos visszaesést mutatott a két cégnél, ez szeptember végére 6, illetve 19 százalékra mérséklődött. Az üzemi eredmény 50, illetve 68 százalékos mínusza is 35 és 30 százalékra apadt, és az adózott eredmény változása is sokat javult, főleg az Émásznál. Míg félévkor 41 százalékkal maradt el a nettó eredmény a 2008. első félévitől, szeptemberben már csak 13 százalékkal. Az Elműnél ugyanezek a számok 44-ről 35 százalékra javultak. Így az egy részvényre jutó eredmény is ekkora mértékben csökkent, mindkét cégnél 2900 forint közelében van, kérdés, hogyan alakul az utolsó negyedév és hogyan befolyásolja ez majd az osztalékokat.
A jelentések mindkét társaságnál elmondják, tevékenységüket befolyásolta, hogy január 1-jétől bővült az egyetemes szolgáltatásra jogosult fogyasztók köre a közintézményekkel, valamint egyes további nem lakossági felhasználókkal. Vagyis erősödött a verseny, ami miatt az idén csökkent az értékesített energia mennyisége. Érzékelhetőek voltak a gazdasági válság hatásai is. Bár a vevői kintlévőségek összességében nem növekedtek számottevően, erősen érzékelhető volt a fogyasztói nemfizetések növekedése. Az üzleti fogyasztóknál folyamatosan nő a felszámolások, csődök száma, a lakossági fogyasztók pedig rendszeresen kérnek részletfizetési haladékot.
A ráfordítások oldaláról a villamos energia beszerzési értéke az Elműnél például 4,9 milliárd forinttal, négy százalékkal növekedett a bázisidőszakhoz viszonyítva.
