BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Terjeszkedik a Mol

2009. november 15. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egy fiumei dízeltermelő létesítmény megnyitását tervezi a Mol 2010 közepére - számolt be a Bloomberg. A Rijekában épülő létesítmény napi 100 ezer hordó olaj feldolgozására lesz képes. A Molnak már van egy napi 143 ezer hordós kapacitású üzeme Sisakban. Az INA egyébként a horvát versenyhivatal korábbi előírásának megfelelően értékesíti kiskereskedelmi benzinkúthálózatát: az érdeklődőknek november 20-án, a hivatali órák végéig kell szándéknyilatkozatot eljuttatniuk a céghez. A Mol ezenkívül a napokban egy 450 millió euró összegű rulírozó hitelszerződést írt alá, amely 2010. október 1-jétől, a 2,1 milliárd eurós hitele lejáratakor válik elérhetővé, 18 hónapos futamidejű, és a cég kérésére további hat hónappal meghosszabbítható.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet