Egy fiumei dízeltermelő létesítmény megnyitását tervezi a Mol 2010 közepére - számolt be a Bloomberg. A Rijekában épülő létesítmény napi 100 ezer hordó olaj feldolgozására lesz képes. A Molnak már van egy napi 143 ezer hordós kapacitású üzeme Sisakban. Az INA egyébként a horvát versenyhivatal korábbi előírásának megfelelően értékesíti kiskereskedelmi benzinkúthálózatát: az érdeklődőknek november 20-án, a hivatali órák végéig kell szándéknyilatkozatot eljuttatniuk a céghez. A Mol ezenkívül a napokban egy 450 millió euró összegű rulírozó hitelszerződést írt alá, amely 2010. október 1-jétől, a 2,1 milliárd eurós hitele lejáratakor válik elérhetővé, 18 hónapos futamidejű, és a cég kérésére további hat hónappal meghosszabbítható.
