Ha röviden is, de a vártnál rosszabb munkaerő-piaci adatra átlépte az arany spot jegyzése az 1100 dollárt. Napon belüli csúcsát 1101,90 dolláron érte el New Yorkban a nemesfém, míg a decemberi határidő 0,7 százalékkal, 1097,30 dollárra kúszott fel. Az emelkedésre a Fed tartósan alacsony kamatszintet jósoló nyilatkozata miatt gyengélkedő dollár is rásegített. Egészen addig, míg a washingtoni kormányzat gátat nem szab az államháztartási hiány drasztikus növekedésének, a dollár gyengülni, az arany pedig erősödni fog - idézi Tom Pawlickit, az MF Global elemzőjét a Bloomberg.
