BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sikeres a BÉT ingyenes tőzsdetanfolyama

Bár egy nyári felmérés szerint jelentősen megnövekedett a magánbefektetők súlya a Budapesti Értéktőzsde részvényforgalmában, sok új befektető csak megérzéseire támaszkodik, pedig több helyen is bárki szert tehet fontos alapismeretekre - akár ingyen is.

2009. november 4. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Több lehetősége is van ingyenes tanfolyamon elsajátítani az alapokat annak, aki érdeklődik a tőzsdei ismeretek iránt. A BÉT 2004 óta tart ilyen jellegű előadásokat Budapesten és vidéken egyaránt. Az idén tavasszal és ősszel is sor került neves szakemberek részvételével két előadás-sorozatra, a felölelt témák az alapismeretektől a fundamentális és technikai elemzésen át a határidős piacokig és a certifikátok kereskedéséig terjedt. Az őszi turnusból még hátravan ugyan három prezentáció, ám az már most tisztán látszik, hogy óriási az érdeklődés, a rendezvények rendre telt ház mellett zajlanak - tudtuk meg a BÉT sajtóosztályán. Az őszi turnuson eddig 1700-an vettek részt, ám a szervezők reményei szerint ez a szám összességében 2500 főre duzzad. A fokozott érdeklődést a válságon kívül a tavaly október óta piacra lépő rengeteg új, alkalmasint korábbi tőzsdei tapasztalattal nem rendelkező magánbefektető is indokolhatja.
A tőzsdén jövőre is terveznek előadás-sorozatokat, sőt, a BÉT újraalapításának huszadik évfordulója apropóján még szélesebb körű oktatási kampányt szerveznek. Az őszi turnussal párhuzamosan, október 28-ától fut a BÉT és az Erste közös országos roadshow-ja, amelynek célja az egyetemi, illetve főiskolás hallgatók tőkepiaci és pénzügyi ismereteinek bővítése. Az elméleti oktatással párhuzamosan "Tanulj meg játszva tőzsdézni!" címmel két féléven át tőzsdejáték-sorozat is zajlik.
A hazai brókercégek közül a Quaestor tart ingyenes, kötelezettségekkel nem járó tőzsdei tanfolyamokat. A négy - részben egymásra épülő - kétnapos modulból álló tanfolyam tematikája szintén az alapoktól a határidős, devizapiaci és arany/ezüst kereskedésig terjed. A brókerház jövőre 11 előadást tervez, jelentkezni a cég honlapján lehet. A Buda-Cash is tart kétnapos intenzív tanfolyamot november végén Nyíregyházán, igaz, ez már nem ingyenes. A részvételi díj 24 ezer forint, ügyfeleiknek azonban az összeg felét elengedik. Ettől függetlenül ügyfeleik és az érdeklődők részére havonta meghirdetnek fiókjaikban egy gyorstalpalót, elsősorban a külföldi határidős piacokról, illetve elektronikus kereskedési rendszerükről. Ezeken kívül se szeri, se száma az elsősorban fizetős tanfolyamoknak, ám utóbbiak közül érdemes különösen körültekintően válogatni.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet