A K&H-csoport meghosszabbítja a K&H Fix Plusz 15-ös, valamint a K&H Prémium Bric 95 nevű lejáró tőkevédett (garantált) alapok futamidejét. Ezt már korábban sok hasonló konstrukcióval megtették, a közelmúltig azonban csak azokkal, amelyek a kamatadó 2006. szeptember 1-jei bevezetése előtt indultak, ezeknél ugyanis a hosszabbítás további adómentességgel járt. Az említett két konstrukció, valamint az egy hete már nyílt végűvé alakult Fix Plusz 20 azonban nem tartozik ebbe a csoportba, mivel az ominózus dátum után indultak.
A jelenség kézenfekvő magyarázata, hogy a bankok igyekeznek minden forrást megbecsülni és házon belül tartani. Bár a hasonló lejáró-átalakuló alapoknál többnyire csak a tőke 20-60 százalék közötti hányada marad meg hosszabb távon, ez is több mint a semmi, a nehéz időkben ezt sem árt megbecsülni. A dolognak lehet egy pszichológiai vetülete is: az emberek egy része kényelmes és hajlamos azt a megoldást választani, amihez nem kell semmit tennie. Ilyenkor ugyanis a visszaváltás nem automatikus, azt külön kezdeményezni kell az átmeneti időszakban, majd a számlára másnap megérkező pénzekről is rendelkezni kell, és ha internetes vagy telefonos rendszer nincsen hozzá, akkor ráadásul mindezt személyesen. (Aki elmulasztja ezt megtenni a 4-6 hetes átmeneti időszakban, az rosszul jár, mert utána csak emelt szintű visszaváltási jutalékkal és sokszor csak havonta két alkalommal jut hozzá a pénzéhez.)
A részvényektől függő teljesítményű Fix Plusz 15 és a Prémium Bric 95 egyébként nem ért el a minimális szint feletti hozamot a futamidő alatt, átmeneti, jutalékmentes visszaváltásuk november 16-tól az év végéig lehetséges. A Bric 95 egy olyan alap, ahol a minimális hozam negatív: csak az eredeti tőke 95 százalékára vonatkozott a tőkevédelem, és a válság miatt a pesszimista forgatókönyv érvényesült, 10 ezer forintból csak 9500 jár vissza.
(A szerző rendelkezik az említett befektetési jegyekkel.)
