BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Komoly veszteség az OTP ukrán leányánál

2009. október 26. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az OTP ukrajnai leánybankja 947 millió hrivnyás, azaz mintegy 20 milliárd forintos veszteségről számolt be a harmadik negyedévben. Így összességében közel 1,7 milliárd hrivnyás veszteségnél járhat az év első háromnegyed évében. Ezek a számok viszont az ukrán számviteli szabványok szerint készültek, ami jelentősen eltér a magyar, illetve az IFRS-szabályoktól - írja hírlevelében a Cashline. A brókercég szerint aggodalomra adhat okot, hogy a bank az első félévben a teljes hitelportfóliójának 34 százalékát strukturálta át, illetve az ukrán valuta relatíve gyenge volt a harmadik negyedévben a dollárral szemben.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet