Az OTP ukrajnai leánybankja 947 millió hrivnyás, azaz mintegy 20 milliárd forintos veszteségről számolt be a harmadik negyedévben. Így összességében közel 1,7 milliárd hrivnyás veszteségnél járhat az év első háromnegyed évében. Ezek a számok viszont az ukrán számviteli szabványok szerint készültek, ami jelentősen eltér a magyar, illetve az IFRS-szabályoktól - írja hírlevelében a Cashline. A brókercég szerint aggodalomra adhat okot, hogy a bank az első félévben a teljes hitelportfóliójának 34 százalékát strukturálta át, illetve az ukrán valuta relatíve gyenge volt a harmadik negyedévben a dollárral szemben.
