A Qatar Investment Authority szuverén befektetési alap égisze alá tartozó Qatar Holding több mint 379 millió Barclays-részvényt értékesített darabonként 360 pennys áron - írja a Bloomberg. Az eladott részvényekre darabonként 197,775 pennys warrantok lehívásával tett szert a befektetési alap, így a társaság összesen 615 millió fontos (1 milliárd dolláros) profitot tett zsebre. Az eladott mennyiség a katari társaság teljes warrantállományának fele, amelyet még azért kapott, mert a válság legsötétebb óráiban a brit bank segítségére sietett, s tőkeemelésével megmentette azt az állami átvételtől. A Barclays árfolyama a bejelentés után 4,6 százalékot esett. A tranzakció ellenére még mindig a Qatar Holding a bank legnagyobb részvényese, a társaságnál ugyanis 7 százaléknyi részvénypakett, illetve további, 379 millió darab warrant található.
Ám nem a katariak az elsők, akik vészterhes időkben befektetést eszközölve hasznot húznak. Egy, az abu-dzabi uralkodócsalád érdekeltségébe tartozó alap még júniusban adott túl Barclays-részesedésén, 2 milliárd font értékű befektetésükön 1,46 milliárd fontot (2,42 milliárd dollárt) keresve.
